Hol tartanak ma a Junior Primák?

Tekintsünk vissza a kezdetekre és nézzük meg, mi történt az elmúlt időszakban a színház- és filmművészet kategóriában díjazott művészekkel!

A Prima Primissima Alapítvány nemcsak a jelentős életművek elismerését, de a csillogó tehetségű fiatal művészek elindulásának támogatását is fontosnak tartja, ezért az alapítók 2007-ben úgy döntöttek, önálló díjjal jutalmazzák a kiemelkedő teljesítményt nyújtó harminc év alatti tehetségeket. A Junior Prima Díjnak öt társalapítója van, mindegyikük egy-egy önálló kategória mecénási feladatait vállalta fel.
Az FHB Bank a magyar színház- és filmművészet terén kiemelkedő fiatal tehetségeket támogatja, immár ötödik éve. A tehetségek felkutatása és jutalmazása mellett nagy hangsúlyt fektetnek pályafutásuk figyelemmel követésére is. Lássuk, kik tartoznak a kategória díjazottjainak egyre népesebb családjába és milyen művészi pályaképek rajzolódtak ki az elmúlt időszakban!


2008

A Junior Prima Díjat 2008-ban adták át először színház- és filmművészet kategóriában. Ekkor Farkas Tamásvilágosító, Oláh Zoltán balettművész (Magyar Állami Operaház), valamint Gulyás Attila (békéscsabai Jókai Színház), Hámori Gabriella (Örkény István Színház), Jordán Adél (Katona József Színház), Keresztes Tamás(Katona József Színház), Pálmai Anna (Katona József Színház), Tornyi Ildikó (Vígszínház) és Varju Kálmán(Vígszínház) színművészek vehették át az elismerést.

Oláh Zoltán 2001 óta a Magyar Állami Operaház tagja. 2002-ben címzetes szólista lett, 2005-ben pedig kinevezték magántáncossá. Táncolt A diótörőben hercegként, a Csipkerózsikában ő alakította Desirét, a Rosszul őrzött lány című előadásban pedig ő volt Colas. Az Elfújta a szél, a Giselle, a Hófehérke és a hét törpe, a Bajadér csupán néhány azon jelentős előadások közül, amelyekben fantasztikus alakításával kápráztatta el a közönséget. 2014 decemberében a Magyar Táncművészek Szövetsége által odaítélt szakmai díjak közül az évad legjobb férfi táncművésze díjat vehette át. Idén októberben két estén is láthatta a közönség A hattyúk tavában Siegfried szerepében, decemberben pedig ismét A diótörőben lép színpadra, ezúttal a címszerepben.

A Katona József Színház egyik vezető színészeként Keresztes Tamás főként szélsőséges alakok megformálásával vonta magára a figyelmet, bár az utóbbi időben a Belvárosi Színház Amadeusának címszerepében egy szelídebb arcát is megismerhette meg a közönség. Színházi szerepei mellett több filmben is játszott, így láthatta a közönség a Rokonokban, a Szabadság, szerelemben és az Isteni műszakban is, hamarosan pedig a Kincsem című produkcióban láthatjuk ismét a mozivásznon. A szakma fontos díjait tudhatja magáénak: a Junior Prima előtt jutalmazták Máthé Erzsi-díjjal, Pukk-díjjal, 2005-ben ő lett a legjobb 30 év alatti színész a POSzT-on, ugyanebben az évben átvehette a Színikritikusok díját a legígéretesebb pályakezdő kategóriában. A Junior Prima Díj átvétele óta már Jászai Mari-díjjal is jutalmazták 2010-ben. Decembertől új előadásban lesz látható a Katona József Színházban: Gothár Péter Részegek című rendezésében Gabrielt alakítja majd.

2010

Egy év kihagyás után, 2010-ben adták át újra a díjat. Az elismerésben ekkor Bata Éva (Vígszínház), Petrik Andrea (Radnóti Színház), Szandtner Anna (Örkény István Színház), Tenki Réka (Katona József Színház) ésTompos Kátya (Nemzeti Színház) színművész, Feke Pál színész-énekes, Felméry Lili balettművész, Izsák Lilidíszlet- és jelmeztervező, Jancsó Dávid vágó, film editor, valamint Nyári Gábor (Magyar Fesztivál Balett) táncművész részesült.

Bata Éva 2009-ben végzett a Színművészeti Egyetemen, majd rögtön a Vígszínház társulatának tagja lett. A Junior Prima Díj átvétele óta megkapta a Varsányi Irén-emlékgyűrűt, átvehette a Soós Imre-díjat, az Ajtay Andor-emlékdíjat, a Ruttkai Éva-emlékgyűrűt és 2013-ban az Érték-díjat is. A Vígszínház számos jelenlegi előadásában szerepel, köztük a Fátyol nélkül, a Hegedűs a háztetőn, a Popfesztivál 40 és a Jó estét nyár, jó estét szerelem című darabokban. A Dumaszínház idén októberben mutatta be A szerelem zsoldosai című „zenés párterápiát”, amelyben Bata Éva Vinnai András oldalán látható.

Tenki Réka 2008-ban végzett a Színház-és Filmművészeti Egyetemen, gyakorlati idejét a Katona József Színházban töltötte, ezután a társulatához szerződött. Többek között a Barbárokban nyújtott teljesítményével ebben az időszakban érdemelte ki a Junior Prima Díjat. A 2012/13-as évadtól a Nemzeti Színház tagja lett, ahol megformálta Évát Az Ember tragédiájában, de szerepelt az Angyalok Amerikában és az Amphitryon című előadásokban is. Jelenleg szabadúszó. Filmekben is maradandót nyújtott, legutóbb Pálfy György Szabadesés című filmjében láthattuk a mozivásznon. A gyermekáldás miatt kihagyott év után idén ősszel tért vissza a színpadra a Péterfy-Novák Éva Egyasszony című regényéből készült felkavaró monodrámával az Orlai Produkciós Iroda szervezésében.

2011

2011-ben az előző két év Junior Prima és Prima Primissima díjazottjai nevezték meg a díjban részesülőket, akik a következők voltak: Cziegler Balázs díszlettervező, Göttinger Pál rendező, Grisnik Petra színművész (kaposvári Csiky Gergely Színház), Józan László színművész (Vígszínház), Kovács Lehel színművész (Katona József Színház), Ötvös András színművész (Katona József Színház), Pál András színművész (Radnóti Miklós Színház), Pazár Krisztina balettművész (Magyar Állami Operaház), Polgár Csaba színművész, rendező (Örkény István Színház), Tóth Orsi szabadúszó színművész.

Cziegler Balázs a Képzőművészeti Egyetem alkalmazott látványtervező szakának elvégzésétől a díj elnyeréséig eltelt négy évben több mint negyven előadáshoz tervezett díszletet. Tervez kőszínházaknak és független társulatoknak egyaránt, operettet és gyermekelőadást is vállal. Díszleteit új, különleges látásmódban és kiváló dramaturgiai érzékkel hozza létre. Begyűjtött számos díjat, szerepelt hazai és nemzetközi kiállításokon. 2014-ben a POSZT-on az év díszlettervezőjének választották meg a székesfehérvári Vörösmarty Színház Bulgakov Mester és Margarita című előadásához tervezett díszletéért. Ő tervezte a Katona József Színházban A kétfejű fenevad és A két Korea újraegyesítése című előadások díszletét, legutóbbi munkái között szerepel a kaposvári Csiky Gergely Színház Augusztus Oklahomában, a Nemzeti Színház Éden földön és a Thália Színház Alul semmi című produkciójának díszlete.

Polgár Csaba prózai színésznek jelentkezett, de az utolsó pillanatban az Ascher-Novák zenés-színész osztályban találta magát. 2007-ben, a diploma évében megalakította osztálytársaival a HOPPart Társulatot, akikkel olyan formabontó zenés színművekkel jelentkezett, mint a Varázsfuvola, a Korijolánusz vagy a Chicago. Nagyfokú szakmai alázat és hatalmas munkabírás jellemzi. 2007 óta az Örkény István Színház társulatának tagja, ahol komoly szerepek (Peer Gynt, Liliomfi, Hamlet) mellett rendezőként is felhívta magára a figyelmet. 2013-ban megkapta a POSZT-on a legjobb férfi főszereplő díját a Peer Gynt című előadás címszerepéért, ugyanebben az évben Elle Young Talent-díjat, majd 2014-ben a Pünkösti Andor-díjat vehette át. A német színházi szcénában is kezdi megvetni lábát, több rendezést jegyez külföldön. Legutóbbi rendezése az Örkény Színházban látható Mese az igazságtételről avagy a hét szamuráj című produkció, amely kapcsán ide kattintva olvashatja Polgár Csabával készült interjúnkat.

2012

2012-ben tíz fiatal művész vehette át az elismerést, név szerint: Fekete Ádám dramaturg, Kerényi Miklós Mátészínművész-énekes (Budapesti Operettszínház), Orosz Ákos színművész (Maladype), Pap Adrienn balett-táncos (Magyar Nemzeti Balett), Rév Marcell operatőr, Radnay Csilla színművész (székesfehérvári Vörösmarty Színház), Trokán Anna színművész (Veszprémi Petőfi Sándor Színház), Szabó Kimmel Tamásszínművész, Telekes Péter színművész (Vígszínház) és Szlávik Juli díszlettervező.

Orosz Ákos 2008-ban Zsámbéki Gábor és Zsótér Sándor osztályában végzett színészként. Éveken át a Balázs Zoltán vezette Maladype Társulat művésze volt, ahol olyan, többszörösen elismert produkciókban tűnt fel, mint a Leonce és Léna, a Platonov vagy az Übü király. Színházi szerepei mellett több ízben szerepelt hazai filmekben is, így például a Made In Hungáriában, legutóbb pedig Bodzsár Márk Isteni műszakjában láthatta a közönség. 2015-től a Vígszínház tagja, ahol szerepel többek között az Össztánc és a Koldusopera című előadásokban. Jelenleg a Pesti Színházban próbálja a Haramiákat, Kovács D. Dániel rendezésében. Idén szeptember óta a Kultúrbrigád Makbett című előadásának címszerepében is találkozhatunk vele az Átrium Film-Színházban.

Pap Adrienn 1995-ben kezdte tanulmányait a Magyar Táncművészeti Főiskolán, ahol többek között olyan mesterektől tanult, mint Szőnyi Nóra és Sebestény Katalin. Főiskolás évei alatt németországi, amerikai és franciaországi nyári kurzusokon vett részt, kiváló minősítésű diploma megszerzése után a Magyar Állami Operaházba szerződött kartáncosként, ám rövidesen kisebb szóló feladatokat is kapott. Első szezonja végén a Magyar Nemzeti Balett társulata az évad legjobb kartáncosának választotta. 2007-ben címzetes magántáncosnőnek, 2010-ben magántáncosnőnek nevezték ki. Az elmúlt évadban többek között az Erkel Színház Balett-bravúrok című előadásában, illetve A varázsfuvolában volt látható, idén találkozhattunk vele A hattyúk tavában, hamarosan pedig A diótörőben lép újra színpadra.

2013

Nyolc fiatal művész részesült az elismerésben 2013-ban: Balázs Juli látványtervező, Keresztes Gáborzeneszerző, hangeffektus-tervező (Szputnyik Hajózási Társaság), Medvecz József címzetes magántáncos (Magyar Állami Operaház), valamint Molnár Nikolett (szolnoki Szigligeti Színház), Réti Adrienn (Vígszínház),Molnár Áron (Vígszínház), Krisztik Csaba (Forte Társulat) és Schruff Milán színművész vehette át.

Molnár Áron 2010-ben végzett a Színház-és Filmművészeti Egyetemen Gálffi László és Ács János osztályában. A 2009/2010-es évadban a Vígszínházban töltötte gyakorlatát, első szerepét még harmadévesen kapta Molnár Ferenc Játék a kastélyban című darabjában. 2010-ben lett társulati tag, azóta a Víg számos előadásában játszott. Fontosabb szerepei A dzsungel könyve Sír Kánja, a Rómeó és Júlia Tybaltja, a Jóembert keresünk Harmadik Istene és Az álomkommandó Robija, amely alakításáért 2014-ben a POSZT a legjobb 30 év alatti színészének járó Fidelio különdíjat vehette át. A Michal Dočekal rendezésében bemutatott A Mester és Margaritában Hontalan Iván és Lévi Máté szerepében lépett színpadra. Az idei évadtól szabadúszó, október óta a Miskolci Nemzeti Színház Ványa bácsi című előadásban látható.

Balázs Juli 2011-ben végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetemen. Már az egyetem alatt dolgozott együtt a Szputnyik Hajózási Társasággal, akikkel az elmúlt években olyan produkciókban működött közre, mint a Mainzban bemutatott Halál az Orient expresszen, a katonás Anamnesis, a Kafka Amerikája, a Social Errors, a Reflex, valamint a Vígszínházban bemutatott A revizor, amiért 2014-ben Színikritikusok Díját is átvehette. Ugyanitt Boross Lőrinccel közösen tervezte az Átutazók díszletét Eszenyi Enikő rendezéséhez, idén márciusban pedig Bodó Viktor Koldusopera-rendezésének díszletét.

2014

Az elismerést tavaly Béres Márta színművész (szabadkai Kosztolányi Dezső Színház), Lovas Rozi színművész (Pesti Magyar Színház), Mórocz Adrienn bábszínész, színész, táncos (Budapest Bábszínház), Orth Péter színművész (kecskeméti Katona József Színház), Rétfalvi Tamásszínművész (Radnóti Miklós Színház), Szatory Dávidszínművész (Nemzeti Színház), Székely Szilvesztertáncművész (Bozsik Yvette Társulat) és Zomborácz Virágforgatókönyvíró, rendező vehette át.

Lovas Rozi 2012-ben szerzett diplomát a Kaposvári Egyetem színművész képzésén Mohácsi János osztályában, a szak első egyetemi évfolyamában. Még abban az évben a Miskolci Nemzeti Színházhoz szerződött, majd 2013 és 2015 között a Pesti Magyar Színháznál volt társulati tag. 2015 óta a Thália Színház tagja, ahol február óta a Két szék között című előadásban látható. Vendégszerepelt a Pécsi Nemzeti Színház, kaposvári Csiky Gergely Színház és a Budapesti Játékszín színpadain is, jelenleg több előadásban látható az Orlai Produkciós Irodánál, így a Hairben és az Amadeus-ban. Két alkalommal, 2013-ban és 2014-ben is elnyerte a POSZT Legjobb 30 év alatti színésznőjének járó Fidelio-különdíját, 2014-ben a legígéretesebb pályakezdőnek járó díjat vehette át a színikritikusoktól. Az idei évadban első munkája az október óta látható A Nagy Romolus című előadásban volt a Miskolci Nemzeti Színházban.

Székely Szilveszter a Pécsi Művészeti Szakközépiskola táncművészeti tagozatán kezdte művészeti tanulmányait, ahol a modern- és kortárs tánctechnikák mellett napi két órában gyakorolta a klasszikus balett alapelemeit is. Ezt követte a Magyar Táncművészeti Főiskolán a táncos és próbavezető szak modern tánc szakiránya, ahol mesteri Uhrik Dóra és Bozsik Yvette volt. 2008 óta kötődik a Bozsik Yvette Társulathoz, ahol a Traviata című előadásban debütált. 2012-ben szerzett diplomát. Játszott a Nemzeti Táncszínház és a GOBE Társulat több előadásában, jelenleg is látható a Thália Színház Pöttyös Panni az iskolában című előadásban, a Centrál Színház Cabaret című produkciójában, valamint az Orlai Produkciós Irodánál készült Happy Endig című zenés darabban.

A Prima Primissma Alapítvány és a kategória társalapítója, az FHB Bank díját idén november 16-án adják át.



TÁRGYMUTATÓ.

13-as stúdió2 3k színházi fesztivál1 40 év1 42 év2 600 kilométer 100 guinness4 6szín1 7 és fél halál4 a csemegepultos naplója292 a gyáva1 a gyermek és a varázslat3 a haramiák34 a hülyéje21 a kalóz63 a kávé nekem is jár32 a kék hajú lány2 a kéz48 a kis kéményseprő2 a köpeny36 a közös többszörös40 a ló aki elvesztette a szemüvegét1 a ludovika ablakai7 a mester1 a mi osztályunk13 a néző közbeszól43 a nulladik perc135 a rádió ablakai5 a rendező közbeszól38 a színészet képes nagykönyve11 alapítvány a magyar színházakért4 alba regia szimfonikus zenekar7 aldi női futógála1 alkalomadtán1 állj bele1 aNNa29 anyám éhesnek tűnik3 anyóka emlékiratai1 apertúra38 aradi kamaraszínház3 aranytíz4 archívum4 arden1 art-színtér22 átrium25 az elvarázsolt disznó13 az ember tragédiája2 az öreghíd alatt103 az úrhatnám szolgáló11 b3224 baal2 babel sound1 bácskai juli pszichoszínháza5 baja3 balatonboglár3 balatonfüred2 balfácánt vacsorára28 bálna2 bánk bán78 bárka288 bátorságpróba6 bencs villa1 beszélő levelek7 bisb1 bivaly-szuflé54 bob herceg38 bogáncsvirág51 bohémélet108 borral oltó fesztivál1 börtönrádió3 bsi1 budaörs5 budapasta2 budapest improv show12 budapest music center1 budapesti kamaraszínház1 budapesti tavaszi fesztivál1 budapesti vonósok21 budoár kiállítás1 busz-színház12 CAFe Budapest8 caminus72 castel felice46 castel felice vizsga5 centrál3 club701 coming out1 coming soon2 cosí fan tutte47 cupido és a halál30 cv1 családi játszmák59 családi játszmák 20237 családi ünnep3 cseh tamás4 cselényi nóra1 csíkszerda77 csoportterápia18 csukás-díj10 dankó rádió1 dante70 dante első szülinapi fesztivál14 dante-jam2 danubia zenekar6 deák171 debrecen21 debreceni tavaszi fesztivál1 delila2 delta produkció9 deszka fesztivál19 dido és aeneas55 díjak elismerések1 don juan3 dráma kortárs színházi találkozó6 drámaíró verseny1 due1 duett2 dunapart6 dunaújváros159 eger2 egri tavaszi fesztivál2 egy csók és más semmi31 egy kiállítás rémei2 éhség8 éjjel-nappal momentán4 élnek mint a disznók13 előadásszámok1 elte tók vizuális nevelési tanszék2 elveszett idők3 email1 ének a három hollóhoz2 english25 énis teis44 erkel színház67 ernani4 érzékenyítő fesztivál1 és ezt így hogy1 eszínház108 eszínház fesztivál46 esztergom3 eucharisztikus kongresszus7 europa cantat7 ezek mennek16 falaink3 falstaff9 fekete-fehér151 fellegek14 fém színház32 fesz segélyalap9 fiatal írók1 fidelio színházi est3 finito16 firkin310 fischer iván lakásszínháza2 fishing on orfű1 fogság1 főfőnök1 francia sanzonest2 friss hús2 furnitur50 füge145 független előadóművészeti szövetség10 gianni schicchi30 gólem12 gödöllő5 göncz árpád alapítvány1 grecsó3 grisnik petra32 gusztinak megjött az esze1 gyerekstúdió4 gyilkosok1 gyógyír északi szélre86 győr6 győri tavaszi fesztivál3 gyulai várszínház13 ha lenne valakim46 hajmeresztő34 halál hotel24 halastó118 hangok a katakombából1 hangoló1 hárman a padon164 harminchárom változat haydn-koponyára103 háromszögek25 határvonalak színházi fesztivál11 hatok csoport1 hatszín teátrum203 haydn fesztivál10 hazug1 hét domb fesztivál2 hét és fél halál6 hetedik alabárdos1 hetedik mennyország15 hírek3 hírszerzők1 hogy szeret a másik105 hol4 hoppart1 hrabal-vurstli14 humorfesztivál6 hyppolit94 így tanultam meg vezetni1 imprójam6 imprómaraton3 in medias brass1 in memoriam cseh tamás4 interjú130 irodalom éjszakája7 jak2 jászberény6 jegyek1 jó kérdés13 junior príma4 jurányi98 k11 művészeti és kulturális központ4 k2 színház6 kalandra fül fesztivál2 kálid artúr1 kalucsni54 kaposvár152 katona90 keltská noc1 képek496 keszthely3 kibelátó14 kicsi szívem kávéba pottyant1 kis suttogás5 kisfaludy színházi fesztivál2 kisvárda12 kmtg1 kolibri1 kolozsvár35 koma38 komárom5 komédium2 koronavírus136 kortárs drámafesztivál15 kórusok éjszakája77 kovátsműhely1 kőfeszt1 kőszeg466 köszönet estéje-estélye1 kritika514 kritikusdíj-átadó19 kuk3 kultkikötő26 kultúrfürdő26 kurátorok9 lakott sziget19 láthatatlan állomás4 latinovits diákszínpad1 leenane szépe 201731 leenane szépe 20261 leonardo1 lev&te3 limerick-bajnokság7 líra és epika38 lírástudók2 london1 love and money73 love and money vizsga9 macskadémon35 madách színház4 madam rekamié1 madame bizsu94 madame poe7 magdafeszt6 mágnás miska13 magvető4 magyar rádió28 magyar színház149 magyar színházi társaság10 magyar zene háza161 manhattan short5 manna110 manőver43 maradunk3 margó irodalmi fesztivál7 más olvasnivaló3 másik produkció24 mellékhatás3 menház színpad27 merlin6 mesterjátszma24 mesterkurzus11 mézesvölgyi nyár4 mikor2 mikro fesztivál19 milestone1 mindenütt jó34 mindenütt nő1 mintaapák1 miskolc2 miszépmiszépmiszép54 mojo51 momentán295 momkult2 monodráma fesztivál9 monodrámák6 móra kiadó1 most fesztivál28 motto3 mozaik országos színházi találkozó3 mozart-kommandó2 mozgófénykép45 mozsár műhely6 mu6 múzeumok éjszakája1 művészetek palotája17 művészetek völgye63 nagykanizsa1 naptár1 nefelé2 négyhangú opera53 nekem a zene3 nemzeti filharmonikusok7 nemzeti színház14 nézőművészeti kft46 nézőpont színház9 nofilter4 nyílt nap4 nyinyernya30 nyíregyháza407 nyolc nő26 óbudai társaskör29 ómama2 online fordítónapok1 operabeavató548 operaház84 operajátszóház21 operamacera7 operavita13 operettszínház41 orlai921 othello gyulaházán42 ők2 ördögkatlan389 örkény1 örkény vurstli5 örömimpró4 pájinkás jános1 pannonhalma2 pannónia stúdió2 papp jános1 párkák45 patália2 páternoszter1 pécs50 pécsi egyetem2 pesthidegkúti művészeti fesztivál1 pesti barokk88 pesti magyar színiakadémia19 petőfi irodalmi múzeum4 petri versmaraton6 pim dia hangoskönyvek3 pinceszínház43 placcc30 pokol10 portré1 postart1 poszt64 poznan1 pozsonyi piknik6 pure voice akadémia7 ráday utcai színházi találkozó5 rádió1 rádiójátékosok3 radnóti46 ram colosseum4 régebbi havi műsorok1 regnum filmszemle5 remény10 rendezők viadala57 rév fülöp34 rögvest81 rs91 rumini8 russian indie film fesztival1 sakknovella3 semmi baj gyerekek1 sherlock holmes és a moriarty-rejtély1 shots festival1 sinaia1 skvot3 sly59 snowman6 soharóza84 sok-szín-feszt4 sokszemközt1 somló cirqsz7 song-óra1 sopron1 sorozat a vidéki operajátszásról4 spaletta1 stockholm7 stúdió k12 summa summárum1 susotázs132 szabadesés39 szabadka2 szabadtéri színházak találkozója32 szeged339 székely-könyv4 székesfehérvár7 szemes fesztivál2 szénakutyák122 szent imre1 szentendrei teátrum20 szép heléna21 szerzői munkák10 szfe21 szigetszentmiklós1 színház a város16 színház tv73 színházak éjszakája35 színházi törvény1 színházrendezői testület1 színlapok103 szívem szeret4 szkéné30 szóbanforgó4 szombathely82 szöveg4 szputnyik hajózási társaság25 talált posztok15 tárgymutató1 társasjáték2 tartalom2 tatabánya127 telefondoktor206 temesvár46 tengeren 2008107 tengeren 201974 térkép1 terminál workhouse4 teszt16 thália186 thália nyárikert33 the irish coffee56 the pocketstones16 thealter19 tilos rádió3 tivoli3 tóbiás és az angyal30 törőcsik-emlékest12 trapézon tüllben37 trefort színjátszó fesztivál1 újpalotai nyári játékok1 ütközet2 üvegcipő1 váci dunakanyar színház10 vágánybenéző11 valamikor3 van egy határ29 varázsfuvola16 városmajor39 vaskakas5 védőháló9 veled kerek1 vera214 vidéki színházak fesztiválja13 vidor fesztivál83 vigadó2 visszaszámláló1 vízkereszti gritti49 volt egyszer egy ndk3 vonalhúzás34 zalaegerszegi kvártélyház20 zeneakadémia1 zichy major1 zsámbék4 zsolnay negyed5