“MEGTANULTAM NEMET IS MONDANI” – INTERJÚ VINCZE ERIKA PÁLYAKEZDŐ SZÍNÉSZNŐVEL

Vincze Erika sokáig operaénekesnek készült, mégsem tudott soha teljesen elszakadni a színháztól. A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen idén kap színművészeti mesterdiplomát Berekméri Katalin és Harsányi Zsolt osztályának hallgatójaként. Kernetzky Hanna harmadéves teatrológus beszélgetett vele.

Nagyon szerettem a Félelemkeresőkben azt a jelenetet, amikor tátogva szólózol. Hogy született az a koreográfia?

Balázs Zoltánnak fixa ideája volt, hogy legyen az előadásban valamilyen módon tátogás. Többünkkel végeztetett ilyesfajta gyakorlatokat. Valószínűleg azért ment kifejezetten jól, mert hat évig jártam zeneiskolába, klasszikus éneket tanultam, kórusban is énekeltem és tudom, hogy a test hogyan működik éneklés közben,.

Zenei vezetője is lettél az előadásnak, Bajkó Edinával ketten.

Igen, ez egy nagyon szép gesztus volt Zolitól. Így honorálta a befektetett munkát, hisz az előadás kórusrészeit ketten tettük össze Edinával. Volt, amit egészében mi találtunk ki, és voltak meglévő dalok, amelyeket átalakítottunk.

Említetted, hogy megkérdezte tőletek Balázs Zoltán, hogy mit vártok a próbafolyamattól, a te válaszod pedig az volt, hogy szeretnéd a határaidat feszegetni. Megkaptad, amit kértél?

Igen, számomra meghatározó volt a próbafolyamat Balázs Zolival. Nagy hangsúlyt fektetett például a koreográfiákra, és nem csak meg kellett tanulnunk őket, hanem többször kaptam azt a feladatot, hogy másoljak le felvételről koreográfiát és tanítsam be a többieknek. Nekem ez hatalmas arcon csapás volt, sokkolódtam. Ráadásul volt, hogy fél órát adott a feladatra és öt percenként mondta, hogy még mennyi időm maradt, már csak tizenöt, már csak tíz perc. Ott, azt hiszem, megugrottam önmagam. Nagy tapasztalás volt és a saját magam elé görgetett felesleges gátak legyőzése.

Az éneklést soha nem szeretted volna professzionális karrierré formálni?

Apám zenész volt, zongorista. Elég sokáig úgy kereste a kenyerét, hogy esküvőkön zenélt. Ötéves lehettem, amikor először odaálltam mellé, anyám tartotta nekem a mikrofont, és onnantól kezdve sokszor énekeltem vele. Meg akartam tanulni zongorázni is, de apum azt mondta, hogy addig nem tanít meg, amíg nem tudom a szolfézst. Ezért elmentem a dabasi zeneiskolába, klasszikus éneket tanulni. Időközben apum meghalt, szóval nem tanított meg zongorázni. Otthon ott van a szintije, ha ránézek, eszembe jut, hogy ez még egy feladat, bakancslistámon van megtanulni rajta játszani. De az ének mindig fontos volt az életemben, nagyon sokáig operaénekes akartam lenni.

A színház mikor jött az életedbe?

A dabasi gimiben egy csomó versmondó versenyre jártam. Én voltam a tipikus versmondó kislány, díjakat nyertem és éreztem, hogy ez fekszik nekem. Apum halála után a család visszaköltözött Vácra, hogy közelebb legyünk a családi gyökerekhez. Ott kezdtem el színjátszózni a Boronkayban (Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium. A szerk.). Addig semmi közöm nem volt a színházhoz, talán a Macskákat láttam a Madáchban még kisebb koromban. A Boronkayban az énekléstől egy kicsit eltávolodtam, átvette a helyét más. Borzasztóan kíváncsi és stréber voltam akkoriban.

Soha nem féltél a szerepléstől?

Amikor kislány voltam, hiába imádtam énekelni, a zeneiskolai hangversenyeken olyan lámpalázam volt, remegtem, mint a kocsonya és anyukámmal elmentünk homeopátiás nyugtatót venni nekem. Úgy remegett az egész testem, hogy nem tudtam énekelni, a magas hangoknál elment a hangom, elcsuklott. Ezzel szemben a versmondó versenyek előtt izgultam egy kicsit, de amikor kiálltam, akkor minden elmúlt. De akkor ez csak egy jó bulinak tűnt. Ugyanez volt Vácon is a színjátszó körben, nagyon bírtam, ahogy működik ez az egész manipuláció, ami a színház.

A gimi után mégsem színire mentél.

Mindenki azt mondta nekem, hogy a színészetből nem lehet megélni, nem egy komoly szakma. Nem mondom, hogy szegények voltunk, de kevés pénze volt a családnak, ezért szerettem volna olyan szakmát választani, amiből meg tudok élni. Elmentem az ELTE-re. Aztán egy filmrendező tartott nekünk valamilyen kurzust, ahol monológokat kellett hoznunk és előadnunk. Olyan jó visszajelzéseket kaptam, hogy onnantól nem hagyott nyugodni, ott volt bennem a kisördög, hogy ezzel kellene foglalkoznom. Akkor mentem el felvételizni a színműre. Egyáltalán nem voltam felkészülve, nem vettem komolyan, és le is égtem, mint az állat. De arra jó volt, hogy egy kicsit belelássak ebbe a világba. Utolsó pillanatban beadtam a jelentkezésem a Pesti Magyar Színiakadémiára és oda felvettek egyből. Végigjártam a három évet, és közben befejeztem az ELTE BTK-n a Szabad bölcsészet alapszakot is.

A szabad bölcsészeten belül mivel foglalkoztál?

Kommunikáció, médiatudomány volt a majorom, de főleg filmesztétikát tanultam, hiába volt csak mellékszakom, sokkal több filmes órát vettem fel. A gengszterfilmes kurzust például imádtam.

Akkor biztos szerepeltél néhány vizsgafilmben is!

Igen, játszottam ELTE-s, színműs, meg Werk Akadémiás vizsgafilmekben. Mai fejjel nézve kedves kis szárnypróbálgatások voltak ezek. Az első igazi nagy falat a London Film Schoolban végzett Sinkovics Andi diplomafilmje volt, amiben Lillit, az A Lovely Life főszereplőjét alakítottam. Nagyon jó élmény volt, sokat tanultam belőle.

Ezek után nem akartál full-time filmszínésznőnek állni?

Egészen sosem. Nagyon szeretem mindkettőt, de az a jelenidejűség, ami olyan veszélyes, mert minden azon áll, vagy bukik, az a filmben nincsen meg. Volt egy reklámszerepem, amelyben sírnom kellett a fürdőszobában a kádnál. Nagyon furcsa érzés volt, hogy egy pici térben ott van pár centire tőlem a hangosító, az operatőr, a világosító, mindenki. És akkor a rendező azt mondja, hogy „na most!” Amíg a színházban nézők előtt, fokozatosan kell eljutni egy ilyen magas rezgésszintű jelenlétre, a filmben sokszor csak azt a pillanatot veszik fel, ami már a legmagasabb rezgésszint. Ez az igazi nehézsége, azt hiszem.

Szeretnél még filmekben játszani? Vagy esetleg rendezni?

Játszanék még filmekben, igen. A rendezést nem érzem annyira magaménak. Pesten van egy társulatunk, a Kelet-Nyugati Alkotóműhely, mondhatni szerelemgyerekünk. Marosvásárhelyen végzett emberekkel alapítottuk, Létmányi Attilával és Rákosy Anikóval. Általában Attila álmodja meg a koncepciót és rendezi az előadást, viszont sokszor közös az alkotói folyamat, és olykor még a rendezésbe is bele tudok szólni, vannak ötleteim. Van is bennem egy ilyen kis, valahol nagyon mélyen dédelgetett vágy, hogy majd egyszer, talán tíz év múlva rendezzek. De egyelőre elég az, hogy folyamatosan találok magamnak megoldandó színészi feladatokat.

Az egyetemen most az egyéni műsorod készül a zenés színészmesterség vizsgátok keretein belül. Hogy boldogulsz a feladattal?

Elfriede Jelinek Árnyék(Eurüdiké mondja) c. monodrámáját csinálom. (Az interjú májusban készült, Vincze Erika egyéni műsorának június 2-án volt a bemutatója. A szerk.) Bélai Marcel segít benne, ő itt rendező szakos hallgató. Egyelőre annyit tudok, hogy nagyon személyes nekem ez a szöveg, a magaménak érzem. Minimálban gondolkodom, csak én és a szöveg, ennek a kettőnek a kapcsolatán. És remélem, sikerül átadnom azt a sok-sok gondolatot, ami ebben a nőben megszületik. Rengeteget beszél Eurüdiké.

A pároddal, András Gedeonnal egy osztályba jártok. Milyen vele dolgozni?

Nagyon jó, hogy van egy őszinte, külső szem, aki meg tudja mondani, ha sok voltam, vagy hogy mire kellene jobban odafigyelnem. Jól látjuk egymást kívülről, vesszük egymás kritikáját és erős támaszok tudunk lenni egymásnak egy-egy próbafolyamatban. Eléggé megszoktuk már a közös munkát. A Félelemkeresőket is együtt csináltuk végig, és Sardar Tagirovsky a Film című előadását is.

A Laboratorium Animae társulattal megcsináltatok egy kilenc órás Az ember tragédiáját. Hogy bírtad a strapát?

Azt hiszem, a kilenc órányi folyamatos színpadi jelenlét kulcsa az volt, hogy a tíz színésszel végig segítettük egymást, jelenléttel, energiával. Sardar kérte, hogy Izóra az egyik jelenet végén jézusi pozícióban kitárja a két karját, és jó 15 percig úgy kellett állnom. Nyilván akkor remegett a karom, és borzasztóan megterhelő volt, de volt benne valami katartikus érzés is, ahogy a saját határaimon túllépek.

A nézők hogy fogadták az előadást?

Meglepő módon sokan végig ott maradtak. A nézők szeretik látni, hogy a színész beledöglik abba, amit csinál. Persze ez a beledöglés sok mindentől függ, a jó ízlés határain belül. Mindkét fél számára felszabadító ezeket a fájdalmakat megélni.

A Pesti Magyar után hol folytattad?

Felvételizni akartam a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz ének szakára. Ott akartam hagyni a színészi pályát, mert nem éreztem nekem valónak, és azt hittem, hogy színésznek születni kell. Értek sikerek a Pesti Magyarban, de úgy voltam vele, hogy ha nem lehetek a legjobb, akkor inkább nem akarom. Azt viszont tudtam, hogy jól énekelek, hát akkor belevágok ebbe, gondoltam. A jazzt mindig is szerettem, elkezdtem készülni a felvételire. Aztán jött a Kelet-Nyugati Alkotóműhely, a Kenya. Bemutattuk a Felejtőt. Ez akkora löketet adott újból, hogy nem tudtam otthagyni a színházat. Akkor találkoztam Sardarral is egy workshopon és megalapítottuk a Laboratorium Animae-t. Szóval többször előfordult, hogy a zene el akart vinni magával, de végül mégis visszajöttem.

Mi vezérelt Budapestről Marosvásárhelyre mesterképzésre?

Kanyargós út vezetett ehhez az egyetemhez. Miután 2011-ben leérettségiztem, folyamatosan dolgoztam, hogy fenntartsam magam. Voltam csendbohóc, árufeltöltő, casting director asszisztens, pultos és még sok más munkám volt. Tudtam, hogy sokan beszélik Marosvásárhelyen a magyart, de valamiért nem láttam annak lehetőségét, hogy én ide kijöjjek, és az egyetem mellett dolgozni is lehetőségem legyen. Ezért meg se próbáltam felvételizni. Később megtudtam, hogy Katus (Berekméri Katalin. A szerk.) indít osztályt. Nagyon vonzott, hogy egy ilyen színésznőtől tanuljak, és akkorra már csomó ismerősöm végzett itt. Már nem tűnt olyan félelmetesnek eljönni ilyen messzire. Az első félévet a pandémia miatt kvázi online csináltuk végig, eközben még Pesten voltam, dolgoztam.

Rengeteg mindent csinálsz egyszerre.

Igen, általában túlvállalom magam. Vásárhelyen egy kicsit le tudtam nyugodni és a munkára koncentrálni. Egy társulatnak tagja lenni és közben befejezni egy egyetemet talán kicsit túlvállalás. Sokat ingázom. Többen mondják, hogy nem vagy normális, hogy még a pedagógia modult is felvetted. Szerintem ez gyerekkoromból jön, mert mindig ezer dolgot csináltam, sokféle szakkörre jártam, sosem unatkoztam. Most valószínűleg azért is van így, mert ha van időm gondolkodni, akkor hajlamos vagyok túlagyalni mindent és az befeszít. Ezért kihasználom az adódó lehetőségeket.

Pozitív kölcsönhatással vannak egymásra a projektjeid?

Igen, abszolút. Viszont nagyon kell arra vigyázni, hogy a mennyiség ne menjen a minőség rovására. Volt egy időszak, amikor a Nyitott Körrel csináltunk egy drámapedagógiai előadást, a Pöttyöket, és a rendezője, Varga Norbert akkor mondta, hogy tanuljak meg letenni egy dolgot, mielőtt felveszem a következőt. Azt hiszem, ez baromi hasznos tanács volt, és hogy sikerült megfogadnom, mégis eléggé stresszként élem meg a mostani végzős időszakot. De van ez a mondás, hogy teher alatt nő a pálma, ez most rám nagyon igaz.

Volt olyan előadás, amit annyiszor játszottál, hogy meguntad?

Nem. Talán a Magyar Színházban, a színház életében legtöbbet játszott előadás, a My Fair Lady volt az, amelyben én is a legtöbbször játszottam eddig. Statisztáltam benne, énekeltünk, táncoltunk, még neve se volt a szerepemnek, csak annyi, hogy virágáruslány, de akkor is minden előadást nagyon szerettem. A társaimmal mindig arra mentünk rá, hogy hogy lehet még valamilyen kis poént belecsempészni, hogy lehet a ma esti előadás más, mint a múltkori.

Mondtál már vissza szerepet?

Pár évvel ezelőtt még nagyon erős volt bennem a gondolat, hogy nem akarok semmiről lemaradni. Most már megtanultam nemet is mondani, ami hasznos. Egy-két éve volt először, hogy egy nagyon izgalmas szerepre nemet mondtam, mert nem fért bele az időmbe. Érdekesen jó érzés volt, hiszen sok a színész, kevés a munka. Na de osztódni nem lehet. Aztán szerencsére a sors úgy hozta, hogy mégis bekerültem az előadásba, mert az egyik szereplőt le kellett kettőzni, és most már mind a ketten játsszuk a szerepet.

A peda modult azért végzed, mert szívesen tanítanál is, ha úgy hozza az élet?

A drámapedagógia érdekel. Még az ELTE-n elmentem gyakornoknak a Káva Kulturális Műhelybe, mert nagyon érdekelt a téma. Később a Nyitott Körrel megcsináltuk ugye a Pöttyöket, amit óvodásokkal játszottunk, és az baromi izgalmas folyamat volt. Kizárólag drámapedagógus egyelőre nem akarnék lenni, de ez egy nagyon jó határterülete a színháznak, ami borzasztóan hasznos is. Tervben van, hogy még foglalkozzak hasonlókkal Pesten.

Az interjú a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem teatrológia szakának harmadéves színházi sajtó tantárgya keretében készült. Irányítótanár: Boros Kinga.



TÁRGYMUTATÓ.

13-as stúdió2 3k színházi fesztivál1 40 év1 42 év2 600 kilométer 100 guinness4 6szín1 7 és fél halál4 a csemegepultos naplója292 a gyáva1 a gyermek és a varázslat3 a haramiák34 a hülyéje21 a kalóz63 a kávé nekem is jár32 a kék hajú lány2 a kéz48 a kis kéményseprő2 a köpeny36 a közös többszörös40 a ló aki elvesztette a szemüvegét1 a ludovika ablakai7 a mester1 a mi osztályunk13 a néző közbeszól43 a nulladik perc135 a rádió ablakai5 a rendező közbeszól38 a színészet képes nagykönyve11 alapítvány a magyar színházakért4 alba regia szimfonikus zenekar7 aldi női futógála1 alkalomadtán1 állj bele1 aNNa29 anyám éhesnek tűnik3 anyóka emlékiratai1 apertúra38 aradi kamaraszínház3 aranytíz4 archívum4 arden1 art-színtér22 átrium25 az elvarázsolt disznó13 az ember tragédiája2 az öreghíd alatt103 az úrhatnám szolgáló11 b3224 baal2 babel sound1 bácskai juli pszichoszínháza5 baja3 balatonboglár3 balatonfüred2 balfácánt vacsorára28 bálna2 bánk bán78 bárka288 bátorságpróba6 bencs villa1 beszélő levelek7 bisb1 bivaly-szuflé54 bob herceg38 bogáncsvirág51 bohémélet108 borral oltó fesztivál1 börtönrádió3 bsi1 budaörs5 budapasta2 budapest improv show12 budapest music center1 budapesti kamaraszínház1 budapesti tavaszi fesztivál1 budapesti vonósok21 budoár kiállítás1 busz-színház12 CAFe Budapest8 caminus72 castel felice46 castel felice vizsga5 centrál3 club701 coming out1 coming soon2 cosí fan tutte47 cupido és a halál30 cv1 családi játszmák59 családi játszmák 20237 családi ünnep3 cseh tamás4 cselényi nóra1 csíkszerda77 csoportterápia18 csukás-díj10 dankó rádió1 dante70 dante első szülinapi fesztivál14 dante-jam2 danubia zenekar6 deák171 debrecen21 debreceni tavaszi fesztivál1 delila2 delta produkció9 deszka fesztivál19 dido és aeneas55 díjak elismerések1 don juan3 dráma kortárs színházi találkozó6 drámaíró verseny1 due1 duett2 dunapart6 dunaújváros159 eger2 egri tavaszi fesztivál2 egy csók és más semmi31 egy kiállítás rémei2 éhség8 éjjel-nappal momentán4 élnek mint a disznók13 előadásszámok1 elte tók vizuális nevelési tanszék2 elveszett idők3 email1 ének a három hollóhoz2 english25 énis teis44 erkel színház67 ernani4 érzékenyítő fesztivál1 és ezt így hogy1 eszínház108 eszínház fesztivál46 esztergom3 eucharisztikus kongresszus7 europa cantat7 ezek mennek16 falaink3 falstaff9 fekete-fehér151 fellegek14 fém színház32 fesz segélyalap9 fiatal írók1 fidelio színházi est3 finito16 firkin310 fischer iván lakásszínháza2 fishing on orfű1 fogság1 főfőnök1 francia sanzonest2 friss hús2 furnitur50 füge145 független előadóművészeti szövetség10 gianni schicchi30 gólem12 gödöllő5 göncz árpád alapítvány1 grecsó3 grisnik petra32 gusztinak megjött az esze1 gyerekstúdió4 gyilkosok1 gyógyír északi szélre86 győr6 győri tavaszi fesztivál3 gyulai várszínház13 ha lenne valakim46 hajmeresztő34 halál hotel24 halastó118 hangok a katakombából1 hangoló1 hárman a padon164 harminchárom változat haydn-koponyára103 háromszögek25 határvonalak színházi fesztivál11 hatok csoport1 hatszín teátrum203 haydn fesztivál10 hazug1 hét domb fesztivál2 hét és fél halál6 hetedik alabárdos1 hetedik mennyország15 hírek3 hírszerzők1 hogy szeret a másik105 hol4 hoppart1 hrabal-vurstli14 humorfesztivál6 hyppolit94 így tanultam meg vezetni1 imprójam6 imprómaraton3 in medias brass1 in memoriam cseh tamás4 interjú130 irodalom éjszakája7 jak2 jászberény6 jegyek1 jó kérdés13 junior príma4 jurányi98 k11 művészeti és kulturális központ4 k2 színház6 kalandra fül fesztivál2 kálid artúr1 kalucsni54 kaposvár152 katona90 keltská noc1 képek496 keszthely3 kibelátó14 kicsi szívem kávéba pottyant1 kis suttogás5 kisfaludy színházi fesztivál2 kisvárda12 kmtg1 kolibri1 kolozsvár35 koma38 komárom5 komédium2 koronavírus136 kortárs drámafesztivál15 kórusok éjszakája77 kovátsműhely1 kőfeszt1 kőszeg466 köszönet estéje-estélye1 kritika514 kritikusdíj-átadó19 kuk3 kultkikötő26 kultúrfürdő26 kurátorok9 lakott sziget19 láthatatlan állomás4 latinovits diákszínpad1 leenane szépe 201731 leenane szépe 20261 leonardo1 lev&te3 limerick-bajnokság7 líra és epika38 lírástudók2 london1 love and money73 love and money vizsga9 macskadémon35 madách színház4 madam rekamié1 madame bizsu94 madame poe7 magdafeszt6 mágnás miska13 magvető4 magyar rádió28 magyar színház149 magyar színházi társaság10 magyar zene háza161 manhattan short5 manna110 manőver43 maradunk3 margó irodalmi fesztivál7 más olvasnivaló3 másik produkció24 mellékhatás3 menház színpad27 merlin6 mesterjátszma24 mesterkurzus11 mézesvölgyi nyár4 mikor2 mikro fesztivál19 milestone1 mindenütt jó34 mindenütt nő1 mintaapák1 miskolc2 miszépmiszépmiszép54 mojo51 momentán295 momkult2 monodráma fesztivál9 monodrámák6 móra kiadó1 most fesztivál28 motto3 mozaik országos színházi találkozó3 mozart-kommandó2 mozgófénykép45 mozsár műhely6 mu6 múzeumok éjszakája1 művészetek palotája17 művészetek völgye63 nagykanizsa1 naptár1 nefelé2 négyhangú opera53 nekem a zene3 nemzeti filharmonikusok7 nemzeti színház14 nézőművészeti kft46 nézőpont színház9 nofilter4 nyílt nap4 nyinyernya30 nyíregyháza407 nyolc nő26 óbudai társaskör29 ómama2 online fordítónapok1 operabeavató548 operaház84 operajátszóház21 operamacera7 operavita13 operettszínház41 orlai921 othello gyulaházán42 ők2 ördögkatlan389 örkény1 örkény vurstli5 örömimpró4 pájinkás jános1 pannonhalma2 pannónia stúdió2 papp jános1 párkák45 patália2 páternoszter1 pécs50 pécsi egyetem2 pesthidegkúti művészeti fesztivál1 pesti barokk88 pesti magyar színiakadémia19 petőfi irodalmi múzeum4 petri versmaraton6 pim dia hangoskönyvek3 pinceszínház43 placcc30 pokol10 portré1 postart1 poszt64 poznan1 pozsonyi piknik6 pure voice akadémia7 ráday utcai színházi találkozó5 rádió1 rádiójátékosok3 radnóti46 ram colosseum4 régebbi havi műsorok1 regnum filmszemle5 remény10 rendezők viadala57 rév fülöp34 rögvest81 rs91 rumini8 russian indie film fesztival1 sakknovella3 semmi baj gyerekek1 sherlock holmes és a moriarty-rejtély1 shots festival1 sinaia1 skvot3 sly59 snowman6 soharóza84 sok-szín-feszt4 sokszemközt1 somló cirqsz7 song-óra1 sopron1 sorozat a vidéki operajátszásról4 spaletta1 stockholm7 stúdió k12 summa summárum1 susotázs132 szabadesés39 szabadka2 szabadtéri színházak találkozója32 szeged339 székely-könyv4 székesfehérvár7 szemes fesztivál2 szénakutyák122 szent imre1 szentendrei teátrum20 szép heléna21 szerzői munkák10 szfe21 szigetszentmiklós1 színház a város16 színház tv73 színházak éjszakája35 színházi törvény1 színházrendezői testület1 színlapok103 szívem szeret4 szkéné30 szóbanforgó4 szombathely82 szöveg4 szputnyik hajózási társaság25 talált posztok15 tárgymutató1 társasjáték2 tartalom2 tatabánya127 telefondoktor206 temesvár46 tengeren 2008107 tengeren 201974 térkép1 terminál workhouse4 teszt16 thália186 thália nyárikert33 the irish coffee56 the pocketstones16 thealter19 tilos rádió3 tivoli3 tóbiás és az angyal30 törőcsik-emlékest12 trapézon tüllben37 trefort színjátszó fesztivál1 újpalotai nyári játékok1 ütközet2 üvegcipő1 váci dunakanyar színház10 vágánybenéző11 valamikor3 van egy határ29 varázsfuvola16 városmajor39 vaskakas5 védőháló9 veled kerek1 vera214 vidéki színházak fesztiválja13 vidor fesztivál83 vigadó2 visszaszámláló1 vízkereszti gritti49 volt egyszer egy ndk3 vonalhúzás34 zalaegerszegi kvártélyház20 zeneakadémia1 zichy major1 zsámbék4 zsolnay negyed5